10 Kasım törenleri için bazı müdürleri görevden uzaklaştırıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı'na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bazı okulların müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma kararı alındı.

GÜNCEL 18.11.2019, 18:58
10 Kasım törenleri için bazı müdürleri görevden uzaklaştırıldı

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı kapsamında, bazı okullarda günün anlam ve öneminden uzak ve kamuoyunda olumsuz algıya sebebiyet veren nitelikte etkinliklere yer verildiğinin tespit edildiği bildirildi.

Açıklamada, "Bakanlık Maarif Müfettişlerince titizlikle soruşturulmakta olan konunun hassasiyetine binaen, etkinliğin icra edildiği okulların müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri alınmıştır. Soruşturma süreci hassasiyetle ve en kısa sürede tamamlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

AA

Yorumlar (11)
Neyi çözdünüz? 10 ay önce
Tamam ne? Anma törenlerini kaldırmanın alt yapısını mı hazırlamak?Secde yorumu yaparken Allah' ın tüm sıfatları cümlesini kullanan adama ne dediniz?Yorum ile hiçbir idareci görevden alınamaz! Hukuk asaletten yana olmak zorunda! Güçlüden yana olunamaz!
Toklu 10 ay önce
Müdürleri aldınız, kamuoyu rahatladı öyle mi? Vurun abalıya..
Masum Bir Gösteri değil 10 ay önce
Bu etkinlik masum bir gösteri değil. Hele çocuğun birinin sağ ayağını dikerek oturuşu, tam namaz pozisyonu. Zavallı çocuklar hangi hesaba kullanıldıklarının bile farkında değiller.
vatandaş 10 ay önce
siz delirmişsiniz, vicdanınızı yitirmişsiniz be.
hasan kaya 10 ay önce
Doğrusu yapılmıştır.
İbrahim 10 ay önce
Diğer yerleri bilmem ama zonguldaktada aynı tören yapıldı. Okul müdürü görevine devam ediyor. Milli eğitim müdürü murat kapıcı bugün okul bahçesi de okul müdürü ile muhabbet ediyorlardı. Zonguldakta bakanlığın borusu ötmüyor. Görevden alınanlar zonguldağı örnek göstersinler.
Öğretmen 10 ay önce
Kıyam edenler ve ettirenler ne olacak
M.A.ERSOY 10 ay önce
Bukalemundan türeyenler, yeni renk arayışına zorlanmış. Morcivert deneyin!
Öğretmen 10 ay önce
Kıyam edenler de alınsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49