Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün İŞKUR üzerinden alacağı 10 temizlikçi kadrosuna 6 bin kişinin başvurduğu iddia edildi.

Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin CHP'li Meclis üyesi Cüneyt Zorlu, 6 bin kişiden 2 bin 559'nunun başvuru sağladığı listeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Sözcü'nün haberine göre, temizlik işçisi kadrosuna başvuranlardan 228'i lisans, 335'inin de ön lisans mezunu olduğu anlaşıldı.

Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a enflasyon tepkisi: Hani keramet imzadaydı, neyi bekliyorsunuz? Babacan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a enflasyon tepkisi: Hani keramet imzadaydı, neyi bekliyorsunuz?

"Cumhur ittifakının yöneticilerinin bu konuda ne diyeceğini merak ediyorum"
TÜİK rakamlarına göre; 816 bin 684 nüfusu bulunan Trabzon'un 2021 yılında kayıt altına alınan işsiz sayısı 35 bin 224.

İşsizlik rakamlarının bilinenin çok üzerinde olduğunu ifade eden Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Hala utanmadan, sıkılmadan Trabzon'da insan içine çıkarak siyaset yapan Cumhur ittifakının yönetici ve vekillerinin bu konuda ne diyeceğini merak ediyorum. 10 kişilik temizlik işçisi kadrosuna 6 binden fazla başvuru olması Trabzon'daki işsizliğinin boyutunu gözler önüne sermiştir” dedi.

"Trabzon'da yüzlerce üniversite mezunu temizlik işine başvuruda bulunduğunun belgesi ortada"
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Utanmadan sıkılmadan diyorlar ki işsizlik var. Ne işsizliği ya? İş çok ama ne diyor, benim istediğim gibi iş yok” sözlerini hatırlatan Zorlu, “Sayın Erdoğan'ın söylemleri ülke gerçekleriyle örtüşmüyor. Her konuda olduğu gibi işsizlik konusunda da başka bir ülkeden bahsediyormuş gibi konuşuyor. Trabzon'da yüzlerce üniversite mezunu temizlik işine başvuruda bulunduğunun belgesi ortada. Üniversite mezunlarının mesleklerine uygun iş bulmayıp, temizlik işine bile razı olması sınıfta kalmış ekonomi modelinin sonucudur” diye konuştu.