ATA AÖF bütünleme sınav tarihleri açıklandı! İşte bütünleme tarihleri ve akademik takvim… ATA AÖF bütünleme sınav tarihleri açıklandı! İşte bütünleme tarihleri ve akademik takvim…

Yarın Beştepe'deki Kabine Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında borç yapılandırma paketi ele alınacak. Sözkonusu paketin Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi olacağı belirtilirken, paket kapsamında, vergi ve sigorta primi borçlarıyla adli ve idari cezalar, şirketlere matrah artırımı, kasa ve stok affı imkanı verilmesi, Belediyelere olan borçlar ile öğrenim kredileri ayrıca Maliye'ye olan vergi borçları, motorlu taşıt vergileri ve trafik cezalarının da yapılandırılması bekleniyor.

Paketin detayını ve kapsamını Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrasında açıklayacak.

Kabine Toplantısı'nın bir diğer gündemi ise son haftalarda İsveç'te yaşanan skandal eylemlerde hükümetin sergilediği tavır değendirilecek. Toplantıda özellikle iki ülke arasındaki ilişkiler, İsveç'in NATO üyelik süreci masaya yatırılacak.

Toplantının bir diğer gündem maddesi ise Başörtüsüne anayasal güvence getiren teklif olacak.

Toplantıda Anayasa değişiklik teklifi için Meclis çalışma takvimi üzerinde değerlendirmeler yapılacak ve Anayasa Komisyonu'ndaki görüşmeler sonrasında izlenecek yol haritası belirlenecek.