Halk GYO üçüncü çeyrekte 37 milyon TL net kar açıkladı

- Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin 9 aylık toplam hasılatı 62 milyon TL olurken, net karı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 37 milyon TL oldu - Halk GYO Genel Müdürü Dr. Yetgin: - "Bundan sonraki süreçte de güçlü iş birlikleri ile ülkemizin dört bir yanında, yatırım yaptığımız bölgelerin yaşam standartlarını yükseltecek projelere imza atmayı hedefliyoruz. Alsancak Projesi'nin de tasarım aşamasını tamamlayarak kısa bir süre sonra inşasına başlayacağız"

Genel 06.11.2017, 13:42
Halk GYO üçüncü çeyrekte 37 milyon TL net kar açıkladı

İSTANBUL (AA) - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ'nin (GYO) 9 aylık toplam hasılatı 62 milyon TL olurken, net karı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 37 milyon TL oldu.

Halk GYO'nun 3. çeyrek sonuçları açıklandı. Buna göre kent kültürünü geliştiren modern gayrimenkul projelerine imza atan Halk GYO, yılın üçüncü çeyreğini de başarılı bir tablo ile geride bıraktı. Açıklanan verilere göre, Halk GYO’nun 9 aylık toplam hasılatı 62 milyon TL olurken, net karı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 37 milyon TL olarak açıklandı. Aktif büyüklüğü 2 milyar TL’ye yaklaşan şirket, dönem içerisinde yeni ortaklıklara da imza attı.

Açıklamada verilen bilgilere göre, Halk GYO, üçüncü çeyrek döneminde İzmir’in Alsancak bölgesinde hayata geçirilmesi planlanan prestijli konut projesi için Teknik Yapı ile ortaklık kurdu.

Emlak Konut GYO’nun 47 dönümlük arazisi üzerinde, 1,6 milyar liralık hasılat taahhüdüyle Teknik Yapı - Halk GYO ortaklığında hayata geçirilecek proje için hazırlıklar sürüyor. Proje, ihale şartlarına uygun olarak ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşacak karma özelliklere sahip olacak. Ayrıca projede kültürel fonksiyonları barındıracak yapılar, park, otel, ibadet alanı, ofis ve konutlar yer alacak.

- "Alsancak Projesi ülkemize her zaman daha iyisini kazandırma tutkumuzun bir sonucu"


Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, konuya ilişkin, "Kurduğumuz güçlü iş birlikleriyle portföyümüzü zenginleştirmeye devam ediyoruz. Alsancak Projesi Halk GYO olarak İzmir’deki ilk projemiz. Bu proje aslında ülkemize her zaman daha iyisini kazandırma tutkumuzun bir sonucu. Proje kapsamında sektörümüzün güçlü oyuncularından Teknik Yapı ile iş birliği yapıyoruz. Bundan sonraki süreçte de güçlü iş birlikleri ile ülkemizin dört bir yanında, yatırım yaptığımız bölgelerin yaşam standartlarını yükseltecek projelere imza atmayı hedefliyoruz. Alsancak Projesi'nin de tasarım aşamasını tamamlayarak kısa bir süre sonra inşasına başlayacağız. Şimdiden başta İzmir halkına olmak üzere sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

- "Desteklerle yıl sonunu rekorla kapatacağız"


Eylül ayında konut satışlarındaki rekora ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Yetgin, "Teşvikler sektörümüzü hareketlendiriyor. Yılın büyük kısmında önemli bir satış grafiği yakalarken Eylül ayını konut satış rekoru kırarak kapattık. Yerli yatırımcıya KDV indirimi, yabancıya sıfır vergi ve tapu harcı indirimlerinin son ayı olması bu sonuçta çok etkili oldu. Eylül ayı sonuçlarına baktığımızda hem toplam konut satışında hem de yabancılara konut satışında ay rekorlarını kırdık. Bunlar sektörümüzün önünü açacak motivasyon verici çıktılar. Sektörümüzün hedefi yıl sonu itibarıyla bir önceki yılın rakamlarını geride bırakarak yeni bir rekora imza atmaktır." bilgilerini verdi.

- Halk GYO’dan şehirlerin kalbinde yükselen projeler


Halk GYO’un en büyük paydaşlarından biri olduğu İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin inşası sürüyor. Halk GYO, proje kapsamında 34 ve 46 katlı iki ofis kulesi ile 8'er katlı üç ticari binanın inşasını üstleniyor. Vakıf GYO ortaklığında hayata geçirilen Sancaktepe’deki Bizimtepe Aydos Konut projesinde anahtar teslimler Mayıs 2018 itibarıyla başlayacak.

Projede az sayıda kalan dairelerin satışları sürüyor. Halk GYO’nun "Şehrin Gözdesi" sloganıyla Erzurum’da yükselen Şehristan Konutları projesinde de son kalan daireler sahiplerini bekliyor. Şirketin ilk konut projelerinden Eskişehir merkezli Panorama Plus ile İstanbul merkezli Referans Bakırköy projelerinde de sınırlı sayıda kalan bağımsız bölümlerin satışları devam ediyor.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49