'FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "Devletin vatandaşlarımızın dini ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok daha somut adımlar atması ve FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu hale gelmiştir." dedi.

Genel 25.10.2016, 15:40
'FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu'

İSTANBUL (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Üsküdar Belediyesi ve Medeniyet Üniversitesi tarafından Üsküdar Gençlik Merkezi'ne düzenlenen "15 Temmuz Gururumuz: Üsküdar'da ve Her Yerde" programında davetlilere hitap etti.

Kaya, silah gücüyle millet iradesini yok etmeye çalışanların tarihi bir yenilgi aldığına vurgu yaparak, şöyle devam etti:

"Çünkü o gece kucağında yavrusuyla tankın karşısına çıkan ayaklarının altı öpülesi annelerimiz vardı. 'Bu gece sokağa çıkmazsan bir daha çıkamazsın.' diyerek eşlerini darbeye karşı direniş için helalleşerek uğurlayan kadınlarımız vardı. 15 Temmuz'a ruh veren kahraman kadınlarımız. O gece kadınlarımız evden eşlerini, çocuklarını dualarla uğurlamasaydı, bizzat kendileri en ön saflarda yer almasaydı bugün tarihimizin akışı çok farklı seyredebilirdi. Şükürler olsun kadınlarımız Anadolu'nun ruhu, 15 Temmuz'un gerçek kahramanları oldular."

-Fırat Kalkanı Operasyonu, Başika


Kaya, Türkiye'nin her zaman zayıftan yana olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fırat Kalkanı Operasyonu bunun en güzel örneği. Bugün Türkiye 15 Temmuz öncesine göre çok daha güçlüdür. Milletimiz, siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunların halledilmesi konusunda tam bir mutabakat içindedir. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi; terör örgütlerine karşı büyük bir taarruz başlatılmış savunma stratejisi terkedilmiştir. Milli güvenliğimize yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için gereği neyse o yapılacaktır. Güvenlik güçlerimiz o nedenle Başika'dadır. Cerablus operasyonunun amacı da budur. Hem kendi halkımızın hem de Suriyeli kardeşlerimizin güvenliği için oradayız.

Devletimiz tüm bu operasyonları 15 Temmuz'dan kısa bir süre sonra kendi imkanlarıyla gerçekleştirmektedir. İçimizdeki fitneyi temizledikçe, terörden arındıkça, iş birlikçi hainler bertaraf edildikçe daha da güçlü hale geliyoruz. Türkiye'de olduğu gibi FETÖ'nün yurt dışında bulunan elebaşlarının hukuk önünde en ağır şekilde cezalandırılması için de mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Çünkü bu hain terör örgütü bu milletin kutsal değerlerini kullanarak insanımızı sinsi bir yılan gibi zehirledi. Camide inananlarla saf tutup camiden çıkınca millete karşı ihanet planları yaptılar. PKK, PYD ve DEAŞ'la iş birliği kurdular. Ankara'da, Gaziantep'te canlı bomba eylemlerine göz yumdular. Şimdi onların hepsi FETÖ soruşturması kapsamında cezaevindeler."

-'Bu asla dine müdahale değildir'


Demokrasinin özgürlüklerin teminatı olduğunu dikkati çeken Kaya, şu tespitlerde bulundu:

"Siyaset toplumu refaha ulaştıran, eşit ve adil yönetim anlayışının tezahürüyle milli iradede karşılık bulur. Gazali de siyaseti, toplumun hem dünyevi hem de uhrevi ihtiyaçlarının karşılanmasının bir teminatı olarak görür. Siyasetçinin insana ve topluma yönelik sorumluluğu sadece dünyevi değildir. Bu açıdan; 15 Temmuz'un en önemli sonuçlarından biri olarak, devletin vatandaşlarımızın dini ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok daha somut adımlar atması ve FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu asla dine müdahale değildir. FETÖ gibi DEAŞ gibi dini istismar eden terör örgütlerinin önünü kesmeye yöneliktir. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu konuda çok ciddi çalışmalar başlatmıştır."


Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49