Ortaköy'de afiş asan gençler, iddiaya göre kendilerini uyaran zabıta ekiplerine bıçak ve sopayla saldırdı. Zabıtanın arkasından gelerek sopayla vuran genç, kaçmak istediği sırada yere düşerek ayağını kırarken; memur da kaşından yaralandı.

Beşiktaş Ortaköy’de geçen günlerde meydana gelen olayda, semtteki bir sokağa gelen Hacı Ç., Sabahattin Ç., Çetin Ç., Musa Ç., İlhan Ç. ve İsmail D. reklam afişi asmak için çalışmaya başladı. 

Çalışmalar sırasında sokağa gelen zabıta memurları Murat A., Özer G., Hakan K. ve Burak C. ile afiş asan gençler arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce ortalık karıştı.

'ZABITAYA BIÇAK ÇEKTİ' İDDİASI
Afiş asan gençler, kendisini uyaran zabıta ekipleri yaşanan tartışmanın ardından birbirine girdi. Bu sırada iddiaya göre gençlerden bir tanesi elindeki bıçakla zabıtanın üzerine doğru yürürken, bir diğeri ise zabıtanın arkasından gelerek sırtına sopayla vurup kaçmak istedi. 

Zabıtalar araya girince sopayla vuran şahıs kaçmaya çalıştığı sırada yere düşerek ayağını kırdı.

BEŞİKTAŞ POLİSİ TARAFLARI GÖZALTINA ALDI
Kavgayı gören yurttaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT'nin yasalaşacağı kritik tarihi verdi! EYT'de son durum ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT'nin yasalaşacağı kritik tarihi verdi! EYT'de son durum ne?

Olay yerine gelen sağlık ekipleri ayağı kırılan İsmail D.’yi ve kaşından yaralanan zabıta memuru Burak C.’yi yaptıkları ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırırken, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği görevlileri ise birbirlerinden şikayetçi olan tarafları polis merkezine götürdü.

Yaşanan kavga anları ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, zabıtalarla gençlerin kavga ettiği anlar yer alıyor.