Galatasaray Kulübü, Başkan Mustafa Cengiz’in yaptığı açıklamada, bütün futbolculara ekim ayına kadar ödemelerin yapıldığı, indirimi kabul etmeyen iki futbolcuya ise maaşların eksik ödendiğini açıklamasının ardından bu konuda yeni gelişmeler yaşandı.

Memur ve emeklilere seçim öncesi yüzde 45 zam: Anket sonuçlarına göre ek zam masaya gelecek… Memur ve emeklilere seçim öncesi yüzde 45 zam: Anket sonuçlarına göre ek zam masaya gelecek…

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Maaşında yüzde 15 oranında indirim yapılmasını kabul etmeyen futbolcuların ödemeleri de bu indirim uygulanarak yapılmıştır” denildi.

İşte Galatasaray’ın açıklaması:

“Kulübümüz, futbolcularımızın alacaklarını COVID-19 pandemisinin getirdiği mücbir sebeplerden ötürü, karşılıklı mutabakat sonucunda yüzde 15 indirimli şekilde ödemiştir. Maaşında yüzde 15 oranında indirim yapılmasını kabul etmeyen futbolcuların ödemeleri de bu indirim uygulanarak yapılmıştır.”

MUSTAFA CENGİZ NE DEMİŞTİ?

“Ekim hariç tüm maaşları ödedik! İki kişiye eksik ödedik, onların ne halt yediğini anlatacağım. Bir tane daha var, o bizde değil şu an! Bunlar %15’i kabul etmedi. Toplumun harekete geçmesi gerek. Türkiye ile ilgili bir imaj var. Bizim bir meydan okuma yapmamız lazım.”

Galatasaray´da başkan Mustafa Cengiz´in, sarı-kırmızılı kulübün kurucu başkanı Ali Sami Yen´in anma töreni sonrası maaş indirimini kabul etmeyen iki futbolcu olduğunu açıklamasının ardından isimler üstünde tartışmalar başlamıştı. İddialara göre; Başkan Cengiz’in işaret ettiği iki isim Younes Belhanda ve Sofiane Feghouli.

Faslı 10 numara Younes Belhanda’nın sarı-kırmızılı ekibi daha önce FIFA’ya şikayet ettiği, aynı şekilde Cezayirli Feghouli’nin de alacaklarının ödenmesi için konuyu FIFA´ya öne sürüldü.