Fransa'da Kalkınma, Frankofoni ve Uluslararası Ortaklıklardan Sorumlu Devlet Bakanı Chrysoula Zacharopoulou hakkında iki hemcinsi tarafından tecavüzle suçlanmasının ardından soruşturma açıldı.

Fransız haber dergisi Marianne'de yer alan habere göre, Paris Cumhuriyet Savcılığı'na Frankofoni ve Uluslararası Ortaklıklardan Sorumlu Devlet Bakanı Chrysoula Zacharopoulou hakkında iki kadın şikayette bulundu.

Türkiye, İsveç ve Finlandiya’dan ortak bildiri Türkiye, İsveç ve Finlandiya’dan ortak bildiri


JİNEKOLOJİK MUAYENEDE TIBBİ AMACI AŞAN MÜDAHALE
Fransız kadın bakan tecavüzle suçlanıyor
Daha önce Jinekolog olarak görev yapan Bakan Zacharopoulou hakkındaki ilk şikayet başvurusu 25 Mayıs, ikincisi ise 16 Haziran'da yapıldı. Savcılık ilk başvurudan iki gün sonra şikayetle ilgili soruşturma başlattı. Şikayetçilerin jinekolog olarak görev yapan ve 1 ay önce atanan Bakan Zacharopoulou'yu tedavi sırasında tıbbi amacı aşan cinsel müdahalede bulunmakla suçladıkları ifade edildi.


FRANSIZ HÜKÜMETİNDE CİNSEL İSTİSMAR İDDİALARI
Fransız kadın bakan tecavüzle suçlanıyor
Euronews Türkçe'deki habere göre İçişleri Bakanı Gerald Darmanin ile Bakan Damien Abad hakkında ayrı ayrı tecavüz suçlamaları gündeme gelmiş ve her ikisi de bu suçlamaları reddetmişti.
Fransız kadın bakan tecavüzle suçlanıyor
Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, her iki bakanın da henüz mahkum edilmediği için suçsuz sayılmaları gerektiğini belirterek masumiyet karinesine dikkat çekiyor.