Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan, ilçe başkanlığı binasının açılış törenine katıldı. Erbakan daha sonra esnaf ziyareti yaparak Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanlığı'nı ziyaret etti. Partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda açtığı üye standını da ziyaret eden Erbakan, vatandaşlarla bir araya gelerek partisinin seçim vaatlerini anlattı. 

Ramazan'ın İlk Günü Havaya Dikkat! Şemsiyenizi Yanınızda Mutlaka Taşıyın! 23 Mart Hava Durumu Nasıl Olacak? Ramazan'ın İlk Günü Havaya Dikkat! Şemsiyenizi Yanınızda Mutlaka Taşıyın! 23 Mart Hava Durumu Nasıl Olacak?

6 PARTİ MASANIN ALTINDA KALDI

Bir gazetecinin, Meral Akşener'in altılı masa hakkında açıklamalarını sorması üzerine Fatih Erbakan açıklamalarda bulundu.

  • "Uzun zamandır altılı masadan çatırtılar geldiğini, bu şekilde uzun ömürlü bir birliktelik olamayacağını, 6 benzemezin bir araya gelmeye çalıştığı bu masadan kendilerine de milletimize de bir hayır çıkmayacağını defalarca ifade ettik. En son geldiğimiz nokta, bu çatırtılar artık masanın ortadan ikiye ayrılmasına, kırılmasına, yıkılmasına dönüştü. Bu masanın altında masada bulunan 6 parti de kalmıştır. Bu verdikleri görüntü, bu tavırları, tutumları, daha iş başına gelmeden bu işi yürütememeleri, birbirlerine düşmeleri, tabiri caizse saç saça, baş başa birdenbire birbirlerine girmeleri, milletimiz tarafından görülmektedir.
  • Bu masadan ve masada bulunanlardan milletimize bir hayır gelmeyeceğini milletimiz görmektedir. Daha henüz iş başına gelmeden, yetki sahibi olmadan bu şekilde birbirlerine giren yapının iktidara gelmesi, yetki sahibi olması halinde Türkiye'ye kaostan başka bir şey getirmeyeceği açık bir şekilde ortadadır. Ne kasa başındakilerden yani mevcut iktidardan ne de masa başındakilerden milletimize hayır gelmez. Milletimizin kurtuluş adresi geçmişte olduğu gibi bugün de Milli Görüş'tür ve Yeniden Refah Partisi'dir."

Erbakan, kendisine seçim ikinci tura kalırsa hangi adayı destekleyeceğinin sorulması üzerine, ikinci tura kendi adaylarının kalacağını dolayısıyla onu destekleyeceklerini söylerek cevap verdi.