EYT'de son durumun ne olduğu merakla bekleniyor. EYT'nin ne zaman hayata geçeceği ve neleri kapsayacağı da az çok netleşmiş durumda. 

Tüm bunlar olurken binlerce insanı yakınen ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Prim gün sayısı 3 bin 600'ü geçenlere de erken emeklilik yolu açılmış gibi görünüyor. EYT çalışmasının son halinin Aralık ayında Meclise geleceğini daha önce Bakan açıklamıştı. Konuya ilişkin yeni düzenlemelerin de bu paketin içerisinde olması bekleniyor.

İşte EYT'de son durum ve yeni erken emekilik gelişmesi:

8 EYLÜL 1999 ÖNCESİ SİGORTALI OLMAK ŞART
1999 yılında emeklilik için yaş şartı getirilirken, bir düzenleme daha yapılmıştı.

15 YIL 3600 GÜN MADDESİNE DİKKAT!
Sigorta girişi üzerinden 15 yıl geçenler 3 bin 600 gün pirim ödemeleri halinde kıdem tazminatı alıp işten ayrılabiliyordu. Yaşlılık aylığı içinse yine kademeli geçiş tablosundaki yaşı bekliyordu.
HEDEF 1999 ÖNCESİ KANUN
Show Haber'de yer alan habere göre; Çalışma Bakanlığı EYT düzenlemesiyle birlikte 1999 öncesi kanuna dönülmesini hedefliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı mümkün değil çıkışına Bakan Bozdağ'dan yanıt geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı mümkün değil çıkışına Bakan Bozdağ'dan yanıt geldi

EMEKLİLİK YOLU AÇILDI! KADINLARDA 50 ERKEKLERDE 55 YAŞ...
Bu durumda 15 yıl sigorta ve 36000 gün pirim şartını tamamlayanlara gün doğacak. Kadınsa 50, erkek ise 55 yaşında yaşlılık aylığı bağlanacak.