Kastamonu'da eczacılık yapan 41 yaşındaki Gizem Memioğlu, 5 Ocak günü evinde yakınları tarafından ölü bulundu. 

Eski MHP Taşköprü kadın kolları başkanı olan Memioğlu’nun ölüm sebebi İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. Adli Tıp İhtisas Kurulu’nun açıkladığı rapor ile ortaya çıktı. 

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: "Tüketicinin güvenilir gıdaya makul fiyatlarda erişebilmesi konusuna yoğunlaşacağız" Yeni Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: "Tüketicinin güvenilir gıdaya makul fiyatlarda erişebilmesi konusuna yoğunlaşacağız"

Konuya ilişkin açıklamada bulunan avukat Mustafa Arabacı, Gizem Memioğlu’nun patalojik beyin kanaması sebebiyle hayatını kaybettiğini belirterek, Ali Tıp raporunun ortaya atılan iddiaların tespiti olduğunu söyledi:

“5 Ocak 2023 tarihinde evinde ölü olarak bulunan ve ölümü ile ilgili bir takım iddialar ortaya atılan Gizem Memioğlu’nun kesin ölüm nedeni İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. Adli Tıp İhtisas Kurulu’nun 05.04.2023 tarihli raporuyla tespit edilmiştir. Raporun sonuç bölümü şu şekildedir; ‘kişinin ölümünün patolojik (travmatik olmayan) beyin kanaması sonucu meydana gelmiş olduğu oy birliği ile mütalaa olunur’”