Çorum'da İlknur Aydoğan (35), eski eşi Battal Alkanı (36) tabancayla vurarak öldürüp, aynı silahla yaşamına son verdi.

Bakanlık, başörtüsü sebebiyle staja alınmayan genç için harekete geçildiğini duyurdu Bakanlık, başörtüsü sebebiyle staja alınmayan genç için harekete geçildiğini duyurdu

Olay, saat 03.30 sıralarında Kale Mahallesi Aydın Evler 2’inci Sokakta meydana geldi. İlknur Aydoğan görüşmek için eski eşi Battal Alkan’ın evine gitti. Burada taraflar arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında İlknur Aydoğan, tabanca ile Battal Alkan’ı vurarak öldürdü. Aydoğan ardından telefonla ilk eşi F.B.’yi arayıp, Battal Alkan’ı öldürdüğünü söyledikten sonra bu kez silahı kendi başına doğrultup tetiği çekti.

BALKONDAN EVE GİRDİLER


F.B.’nin ihbarı üzerine eve polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kapı açılmayınca itfaiye merdiveni ile balkondan eve giren ekipler, Battal Alkan ile İlknur Aydoğan’ın başlarından vurulmuş cesetleriyle karşılaştı.

İlknur Aydoğan ile Battal Alkanın cansız bedenleri, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinin morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)