İçişleri Bakanlığı, ‘Eren Abluka-34 Narko Terör’ operasyonu çerçevesinde Diyarbakır Lice’de başta 10 milyon 497 bin kök kenevir olmak üzere yüklü miktarda uyuşturucu maddelerinin ele geçirildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır'da başlatılan ‘Eren Abluka-34 Narko Terör' operasyonları ile terör örgütünün finans kaynaklarına darbe vurulmaya devam ediliyor. Eren Abluka-34 operasyonlarının 35'inci gününde; Diyarbakır Lice İlçesi Yalaza mahallesi kırsalında önceden tespit edilen 164 ayrı noktada Jandarma Komando Özel Operasyon (JOPER), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucusu timlerince gerçekleştirilen arazi arama tarama faaliyetinde; 10 milyon 497 bin 570 kök kenevir, 1 milyon 185 bin kök skunk, 1 ton 203 kg. toz esrar, 854 kg. kubar esrar, 2020 metre sulama hortumu ile 2 adet su motoru ele geçirildi.

KYK yurtlarında izin güncellemesi! Öğrencilerin izin hakkı kaç gün olacak ? Ne zamandan itibaren geçerli olacak ? KYK yurtlarında izin güncellemesi! Öğrencilerin izin hakkı kaç gün olacak ? Ne zamandan itibaren geçerli olacak ?

Operasyon ile ilgili yapılan açıklamada ise, "Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ediyor” denildi.