Galatasaray Divan Kurulu Ocak Ayı Olağan Toplantısı'nda konuşan Başkan Dursun Özbek, Erden Timur'un şuana kadar Galatasaray 30 milyon dolar verdiğini açıkladı.

Ayrıca Başkan Özbek, Timur'dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adaylığıyla İlgili Soruya Cevap Verdi : Hukuka da Anayasaya da uygun! Cumhurbaşkanı Erdoğan Adaylığıyla İlgili Soruya Cevap Verdi : Hukuka da Anayasaya da uygun!

İşte açıklamalar:

"Her ne halse rakiplerimiz Erden Timur kardeşimle uğraşıyor. Seçime birlikte girdik, projeleri birlikte yaptık. Atanmış birisi olarak kabul etmek doğru değil. Sportif A.Ş'nin bir yönetim kurulu üyesidir. Anonim şirketlerde atanmış üyelerimiz var. Onları da mı ayıralım, sen seçilmişsin diye. İnsan hayretler içinde kalıyor"

"Erden Timur kabul edilmesi güç bir para miktarı üzerinden benim dönemimden itibaren kulübe destek vermiştir. Bunun mertebesi 30 milyon dolar civarıdır. Kendisi büyük bir inşaat şirketi sahibi. Proje desteği veriyor, maddi desteği veriyor. Prestiji itibarıyla büyük projeler yapıyor. Bunu Galatasaray'a yansıtıyor. Futbolla ilgili olarak gece gündüz koşuyor. NEF isim hakkı bedeli, daha önceki dönem yapılmış. Stada isim sponsoru olmasını istemişler olmuş. İsim hakkı bulursanız bırakmaya hazırım, taahhüt ettiğim rakamı da vereyim diyor. Basketbolda da öyle. Bunun neresini tenkit ediyorsunuz? Yiğidi öldür de hakkını da ver"