Yeniden Refah Genel Başkanı Erbakan, "Kılıçdaroğlu'yla Erdoğan kalırsa demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı. O kadar ciddi tepkiler oldu ki, biz de şaşırdık. Mesela özellikle Konya'da, bu sözümüzden dolayı rahatsız olanlar oldu" diye konuştu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Haber Global yayınında açıklamalarda bulundu.

Türkiye'den "Schengen" itirazı: AKPM'ye rapor sunuldu Türkiye'den "Schengen" itirazı: AKPM'ye rapor sunuldu

Seçimde kendi adaylarını göstereceklerini vurgulayan Erbakan, "Kendi cumhurbaşkanı adayımızı göstereceğiz ama hiçbir zaman hiçbir ittifakta yer almayız demiyoruz. Biz üçüncü bir ittifak oluşturulabilir demiştik. 6'lı masada gizli ortak HDP var. Benzemezlerin birlikteliği çok fazla sinerji oluşturmuyor. Birçok şehri HDP olmadan alamazlardı. Orada kilit parti HDP" diye konuştu.

"Tayyip Erdoğan'a destek olmayacağız"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde kimi destekleyeceklerine ilişkin soruya da yanıt veren Erbakan şöyle devam etti:

'Kılıçdaroğlu ile Erdoğan kalırsa Erdoğan'a destek veririz' demiştik ama başımıza gelmeyen kalmadı O kadar ciddi tepkiler oldu ki, biz de şaşırdık. Mesela özellikle Konya'da, bu sözümüzden dolayı rahatsız olanlar oldu. Partimizin içinde bu konuda rahatsızlıklar oluştu. Biz de öyle bir noktaya geldik ki, söyleyeceğimiz öyle bir şey olsa bile biz Tayyip Erdoğan'a destek olmayacağız. Biz her iki adayı da kendi haline bırakıp belki de hiçbirine oy vermeyeceğiz deme noktasına geldik. Bu çok önemli bir şey. Yani AK Parti'nin oylarındaki erimeyi, Tayyip beyin de şahsi cumhurbaşkanlığı noktasındaki oylarının erimesini gösteren bir şey. Hele hele Konya'da bunun olması... 5 sen önce olsa hiç böyle bir şey beklemezsiniz. Şu anda 'Kılıçdaroğlu ile Tayyip Bey de kalsa, yine de Tayyip beye vermeyelim, biz ikisine de vermeyelim' deme noktasına insanlar gelmişler. Bu kadar olacağın biz de beklemiyorduk. (iki tarafı da desteklememek) Öyle bir yol izleme daha hayırlı gibi görünüyor..