Erbakan açıklamasında Kahramanmaraş ve çevresindeki deprem nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diledi. Yeniden Refah Partisi olarak, zor durumdaki vatandaşların yanında olmak ve yaraları sarmak için tüm teşkilatlarının teyakkuza geçtiğini dile getirdi.

İYİ Parti İstanbul Başkanlığı'na silahlı saldırı düzenlendi. İYİ Parti İstanbul Başkanlığı'na silahlı saldırı düzenlendi.

Erbakan:
“Sabaha karşı gerçekleşen depremde, şu ana kadar ki belirlemelere göre binden fazla insanımız hayatını kaybetti. Çok sayıda insanımız enkaz altında yaşam mücadelesi veriyor. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Yaralı kurtulan vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Enkaz altında kalan her bir canımızın da bir an evvel sağ salim kurtarılmaları için, can kaybının artmaması için Cenab-ı Allah’a dua ediyoruz."
"Tüm il ve ilçe teşkilatlarımızda da genel merkez kriz masamız ile koordineli bir şekilde kriz masaları oluşturuldu. Genel merkez kriz masamız, arama kurtarma kuruluşları ile irtibatlı olarak entegre çalışma sistemine geçmiş durumdadır. Tüm teşkilatlarımıza, Kızılay’daki kan bağışı kampanyasına katılma çağrısı yapıldı. Gençlik kollarımız deprem bölgelerinde yardım çalışmalarına katılıyor. Yine hanım kollarımız depremden etkilenen bölgelerde, yardım organizasyonları ile koordineli bir şekilde çalışmalara destek veriyor. Tüm üyelerimize bilgilendirme mesajı atılarak depreme ilişkin bilgilendirme ve yönlendirme yapıldı. Bu felaketi de devlet millet el ele verip hep birlikte atlatacağız inşallah. Gün, dayanışma ve birlik günüdür. Cenabı Allah sıkıntı içerisindeki bütün vatandaşlarımızı selamete çıkarsın, arama-kurtarma ekiplerimizin yar ve yardımcısı olsun, tüm milletimizin başı sağ olsun.”