6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki yıkıcı depremin ardından etkilenen 10 ilde ekipler tarafından arama-kurtarma çalışmaları esnasında yıkılan bir binanın enkazından sigara ile çıkan Soner Tuğtekin, ateş sorununu kumandanın pilleriyle çözdüğünü söyledi.

Abdülkadir Selvi AK Parti'nin seçim kampanyasında hangi sürprizlerin yer aldığını açıkladı Abdülkadir Selvi AK Parti'nin seçim kampanyasında hangi sürprizlerin yer aldığını açıkladı

Enkazdan çıkarıldıktan sonra uzun süre ekiplere direnen Tuğtekin, hastanede takılan serumun ardından eşini yalnız bırakmamak için enkaz alanına geri döndü.

Enkazın altında yaşadıklarını ve eşini kaybetmenin vermiş olduğu hüznü anlatan depremzede, yaşadığı zorlu süreci şu sözlerle aktardı:

''Yanımda sadece tütün ve 1,5 litrelik su vardı. Çok sigara içmekten çakmağımın gazı bitti. Sigaralarımı yakamadım. Kumandanın pillerini parçalayıp, kablolarını birbirine çarptırarak ateş çıkararak ateş sorunumu çözdüm. Yardım için bağırıyorduk. Cevap gelince sigaraları art arda yakmaya başladım. Elimde de çıktığımda o yüzden sigara vardı. Hastaneye gitmek istemedim çünkü Hatice'mi bırakmak istemedim. Hastaneye gidince verdikleri serumu bırakıp enkaz alanına gittim. Eşimin cansız bedeninin çıkarıldığı 4. güne kadar kaldırımda yattım.''