Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, "halkı kin ve düşmanlığa sevk, cebir ve şiddet kullanmak için halkı sokağa çağırmak" iddiasıyla 271 sosyal medya hesabı hakkında işlem başlattı.

EGM’den yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütüldüğü hatırlatıldı.

EYT'de son dakika gelişmesi! EYT'de yaş sınırı mı geliyor? İşte detaylar EYT'de son dakika gelişmesi! EYT'de yaş sınırı mı geliyor? İşte detaylar


Açıklamada, “Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında, döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmaları manipüle ederek, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, cebir ve şiddet kullanmak için halkı sokağa çağıran içeriklerin yanı sıra, manipülatif ve dezenformasyon niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 271 hesap ile ilgili çalışma yapılarak tespit edilen şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Türk Polis Teşkilatı olarak, her alanda olduğu gibi sanal ortamda da suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı. (DHA)