27 Ocak 2022'de meydana gelen deprem sonrasında, Hatay'ın Samandağ ilçesindeki bir apartmanın enkazında mahsur kalan Emine Akgül, kurtarma ekiplerinin arama çalışmaları sırasında 201 saat sonra kurtarıldı. Kurtarma operasyonunda yer alan TTK mühendisi Hanefi Oruç, öğretmenin sırtına dokunduğunda hala hayatta olduğunu hissetti.

Oruç, o anları anlatırken duygusal anlar yaşadığını belirtti ve "Sırtına dokunduğumda hala yaşıyor olduğunu hissettim ve içimdeki heyecanı tarif etmek zor. Tüm ekibimizle birlikte daha da hızlı çalışmaya başladık ve sonunda Emine'nin kurtarılması bize inanılmaz bir mutluluk verdi." şeklinde konuştu.

Bakan Bilgin açıkladı: Gazilere ödenen aylıklar asgari ücret düzeyine çıkıyor Bakan Bilgin açıkladı: Gazilere ödenen aylıklar asgari ücret düzeyine çıkıyor

Emine Akgül, kurtarılmasının ardından hastaneye kaldırıldı ve yapılan muayeneler sonucunda hayatta kalmasının mucize olduğu belirtildi. Olayın ardından, Akgül'ün ailesi ve sevenleri, kurtarma ekiplerine teşekkür ederek minnettarlıklarını dile getirdiler.