Milyonlarca memur emeklisini, dul ve yetim ile vazife malullerin beklediği gün geldi. Temmuz ayı zam farkı bugün hesaplara geçiyor. Toplam 6.4 milyarı aşan ödeme yapılacağı öğrenilirken, 'Hangi memur emeklisi, ne kadar zamlı maaş alacak?' sorusunun yanıtı da netleşti. En düşük Temmuz farkı tutarının 1,788 TL olacağı öğrenildi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Devlet Şeref Madalyası’ önerisi MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Devlet Şeref Madalyası’ önerisi

2,5 milyon kişiyi ilgilendiren temmuz ayı zam farklarıyla ilgili yeni gelişme yaşandı . Memur emeklisi, malul, dul ve yetim aylığı alan kişilerin Temmuz ayı zam farklarının ödeneceği tarih netleşti. Temmuz zammı ile enflasyondan oluşan farklar bugün hesaplara yatırılacak. Hak sahipleri, banka ve PTT şubelerindeki hesaplarından maaş farkını alabilecek.


6 MİLYAR 447 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILACAK
Zam farkları, aylıklarını her ay alanlara temmuz için 1 aylık ödenecek.

Aylıklarını Mayıs-Haziran-Temmuz döneminde alanlara da 1 aylık fark ödemesi yapılacak.

Maaşlarını Haziran-Temmuz-Ağustos dönemi için alanlara zam farkları 2 aylık, Temmuz-Ağustos-Eylül dönemi için alanlara ise 3 aylık fark birden yatırılacak.

Yaklaşık 2,5 milyon kişiye 6 milyar 447 milyon lira ödeme yapılacak.


EN AZ 1.788 TL FARK
Yüzde 41.69'luk Temmuz zammıyla en düşük memur emeklisi aylığı 4 bin 289 lira 79 kuruştan 6 bin 78 lira 20 kuruşa çıktı.