Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde toplanacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında, Türkiye'nin iç ve dış siyasi meseleleri ile ekonomiye dair gelişmeler ele alınacak. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri saldırılarının değerlendirileceği toplantıda, emeklilerin bayram ikramiyesine yapılacak artış ile koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili yeni kararların açıklanması bekleniyor.

Uğur Dündar'dan üzücü haber geldi... Uğur Dündar'dan üzücü haber geldi...

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINDA SON DURUM DEĞERLENDİRİLECEK

Kabine'de ele alınacak konulardan biri Rusya-Ukrayna savaşı ile ilgili son gelişmeler olacak. Türkiye'nin kalıcı ateşkesin sağlanması için yaptığı arabuluculuk faaliyetleri, İstanbul'da yapılan son müzakereler, dışişleri bakanlarını ve liderleri bir araya getirecek toplantılara yönelik diplomatik girişimler ve Mariupol'dan Türk vatandaşlarının tahliyesi kapsamlı şekilde değerlendirilecek.

ENFLASYONLA MÜCADELEDE ATILACAK ADIMLAR MASADA

Ekonomideki son gelişmelerin masaya yatırılacağı toplantıda enflasyonun kontrol altına alınması, halkın alım gücünün yukarılara çekilmesi konusunda atılacak adımlar görüşülecek. Fahiş fiyat artışları ve stokçulukla mücadelede alınan önlemlerin sonucu değerlendirilecek.