Kamudanhaber- Özel haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı televizyon programında emekli ve memur maaşlarının yanısıra eyt sorusunada cevap verdi .

İşte o açıklama...

Memur ve emekli maaşına zam ile ilgili soruyu yanıtlayan Hamza Dağ, "Enflasyona milletimizi ezdirmeyeceğiz diye çok net ifade ettik. (En düşük emekli aylığı) Daha önceki artışlarda da seyyanen bir artış yapıldı. En düşük emekli aylığına refah payı gelebilir. Burada bir emekli aylığı bağlarken ödemiş olunan prime göre oluyor. Çalışma Bakanlığımız süreci yürütüyor." dedi.

EYT ÇALIŞMALARI: HİÇ KİMSENİN DIŞARIDA KALMAYACAĞI BİR ÇALIŞMA

Zekiye Yiğitbaşı’nın yardım çığlıkları canlı yayında! “Artık Antakya yok, Hatay yok” Zekiye Yiğitbaşı’nın yardım çığlıkları canlı yayında! “Artık Antakya yok, Hatay yok”

EYT ile ilgili konuşan Dağ, "Çok ince ayrıntısına kadar çalışılması gereken bir konu. Hiç kimsenin dışarıda kaldım demeyeceği bir çalışma. Bakanlık tüm detaylarıyla bir çalışma yoluna gidiyor. Milletimizin maksimum memnuniyetini oluşturacak bir çalışma olacak. Yaş kriteri konusunda şu oldu bu oldu diyecek durumda değilim." ifadelerini kullandı.