2023 yılında Türkiye ekonomisi hâlâ zor bir süreçten geçiyor ve vatandaşlar bu zorlukların yanında yüksek elektrik faturalarına maruz kalıyorlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek sağlamayı amaçlamaktadır.

2023 yılında yeni atanmış sözleşmeli öğretmenin maaşı ne kadar? 2023 yılında yeni atanmış sözleşmeli öğretmenin maaşı ne kadar?

Bu amaç doğrultusunda, elektrik faturaları 130 TL ve üzerinde olan vatandaşlar, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve geçen ayın elektrik faturasıyla birlikte PTT şubesine başvurabilecekler ve devletten elektrik faturası desteği alabileceklerdir.

130 TL ÜSTÜ ELEKTRİK FATURASI ÖDEYENLER DİKKAT! TC KİMLİK KARTI VE FATURA İLE PTT’YE GİDİN YARDIMI KAPIN
 

Devlet, 1 kişilik aileler için 130,09 TL, 3 kişilik aileler için 173,46 TL, 4 kişilik aileler için 216,82 TL ve 5 kişilik aileler için 260,19 TL gibi elektrik tüketimine göre değişen miktarlarda elektrik faturası yardımı sunmaktadır.

Bu yardım, faturaların 130 TL ve üzerinde olması durumunda verilmektedir.

Devlet, vatandaşların ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlarken, elektrik faturalarının yüksek olmasından dolayı zor durumda kalan vatandaşlara destek sağlamaktadır.

Bu destek, vatandaşların cebini rahatlatmak ve ay sonunu atlatmalarına yardımcı olmaktadır.

Sonuç olarak; Vatandaşlar 130 tl üzeri gelen faturaları şartladığı sağladığı takdirde tc kimlik numaraları ve faturalarıyla PTT şubelerine gitmeleri halinde destekten yararlanacaklar.