İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK üyelerine hakaret ettiği davadan ceza almasının ardından kendisine destek çıkan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a teşekkür ederken ayrıca "Diline, yüreğine sağlık, Arkadaşlarımız içeride, Selahattin Demirtaş içeride" dedi.

Cumhuriyet Gazetesi'ne konuşan İmamoğlu, "Demokrasiye yapılan her müdahale Türkiye'nin önünü tıkar" diyerek mesaj gönderdi. Sözlerine ise şöyle devam etti:

"Hukuksuz biçimde verilen tüm kararlar için geçerli bu. Arkadaşlarımız içeride, Demirtaş içeride şu an. Aileleri kötü durumda. "

Depremler 10 ilde 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi etkiledi Depremler 10 ilde 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi etkiledi

DEMİRTAŞ'IN DİLİNE, YÜREĞİNE SAĞLIK"

İmamoğlu, "Demirtaş'ın açıklamasını nasıl buluyorsunuz" sorusunu ise şöyle yanıtladı: 

"Diline, yüreğine sağlık. Sürecin sekteye uğratılması, yapılan bu müdahale Türkiye’nin önünü tıkıyor, umutları kırıyor. Ama Türkiye’ye yapılan bir müdahale. Bu kararın altına imza atan hakimin, savcının ve onun gibilerin eşleri çocukları için de kazanmak zorundayız. İleride onların da bir hukuksuzlukla karşı karşıya kalmamaları için, bu ülkenin tüm çocukları için kazanmak zorundayız. "