Pegasus, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksinde

Ekonomi 27.10.2016, 11:12
Pegasus, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksinde

İSTANBUL (AA) - Pegasus Hava Yolları, Borsa İstanbul'un (BIST) oluşturduğu Sürdürülebilirlik Endeksine dahil edildi.

Şirket açıklamasına göre, Pegasus Hava Yolları, Borsa İstanbul'un sorumlu yatırımlar konusunda bir platform oluşturmak amacıyla kurduğu ve şirketlerin kurumsal şeffaflık, hesap verebilirlik ve sürdürülebilirlik konularında başarısına göre dahil edildiği sürdürülebilirlik endeksinde yer aldı.

Pegasus, bağımsız kuruluşlarca değerlendirilen kurumsal yönetim, çevresel ve sosyal performans kriterlerini karşılayarak Kasım 2016-Ekim 2017 döneminde endekste yer alan şirketler arasına girdi ve küresel bir prestij unsuru ile rekabet avantajı sağladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pegasus Genel Müdürü Mehmet Nane, şunları kaydetti:

"Pegasus olarak sürdürülebilirliği çok önemsiyoruz ve tüm operasyonlarımızı bu şekilde yönetiyoruz. Sürdürülebilirlik bizim için uçaklarımızı en verimli şekilde kullanmaktan teknik operasyonlarımızdaki çevresel etkinin en aza indirilmesine, 33'ü yurt içinde toplam 40 ülkede 102 noktaya yaptığımız uçuşlarla bu coğrafyalara ekonomik katkı sunmaktan satış platformlarımızda en yüksek teknolojiyi kullanarak tüm paydaşlarımıza en yüksek katma değeri üretmeye kadar oldukça geniş bir alanı ifade ediyor.

BIST Sürdürülebilirlik Endeksi, şirketleri teşvik etmesi nedeniyle önemli bir rol üstleniyor. Oldukça karmaşık kriterleri yerine getirerek borsadaki yatırımcılar için güvenilir bir seçenek sunan bu endekste yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Böylece bize emanet edilen dünya kaynaklarını azaltmadan hatta mümkünse artırarak bizden sonraki nesillere aktarabileceğiz."

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49