Motorine bu gece rekor indirim geliyor! Güncel akaryakıt fiyatları... Motorine bu gece rekor indirim geliyor! Güncel akaryakıt fiyatları...

Bakanlığın kararıyla birlikte motorlu taşıt sürücü kurslarından sertifika alanların ehliyet alım süreçlerini daha hızlı gerçekleştirmeleri için yeni bir uygulama başlattıklarını açıkladı.

Bakanlık her yıl yaklaşık 3 milyon kişinin sertifika aldığını belirtti. Sertifikalar, özel motorlu taşıt sürücü kursları tarafından düzenlenerek il ya da ilçe millî eğitim müdürlüklerince kontrol edildikten sonra imzalanarak kursiyerlere dağıtılıyor; kursiyerler, bu sertifikalar ile birlikte nüfus ve vatandaşlık müdürlüklerine giderek sertifikalarını ehliyete dönüştürüyorlardı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama:

"Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV AŞ tarafından ortaklaşa yürütülen 'Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Doğrulama Hizmetinin e-Devlet Kapısı Entegrasyonu' projesiyle işlemler artık çok daha kolay olacak. Bugün başlayan proje sayesinde kağıt tasarrufu sağlanacak, imza için zaman kaybı yaşanmasının ve en önemlisi sahte sertifikalandırmanın önüne geçilmiş olacak."