EBA TV Hafta sonu ders tekrar saatleri: EBA Ders tekrarları izle! 26 Nisan Pazar

Kamudanhaber- EBA ( www.eba.gov.tr) Öğretmen ve öğrencilerin online eba tv üzerinden videolu ders işlemek ve ödev yapmak için amaçlanmış Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA Adı altında kurulan bir sitedir. Öğrenci giriş ekranı canlı video konferans sistemi ve Öğretmenler tarafından online ödev sistemi ile Öğretmen ve Öğrenci arasındaki ilişkiyi sağlıyor. EBA Hakkında herşey kamudanhaber sitemizde....

EBA Giriş Sayfası 26.04.2020, 04:41 26.04.2020, 04:52

Kamudanhaber- Özel haber

EBA ( www.eba.gov.tr) Öğretmen ve öğrencilerin online eba tv üzerinden videolu ders işlemek ve ödev yapmak için amaçlanmış Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA Adı altında kurulan bir sitedir. Öğrenci giriş ekranı canlı video konferans sistemi ve Öğretmenler tarafından online ödev sistemi ile Öğretmen ve Öğrenci arasındaki ilişkiyi sağlıyor. EBA Hakkında herşey kamudanhaber sitemizde....

Milli Eğitim Bakanlığı Uzaktan Eğitim haftası EBA TV sınıflara göre haftalık yayın akışı ve ders programı yayınlandı.21 Nisan salı EBA TV ilkokul, EBA TV ortaokul, EBA TV lise ders kanalı yayın akışı ve ders programı 26 Nisan Pazar

BİLGİSAYAR OLMAYANLAR İÇİN EBA TV DERS TEKRARI
Evlerinde bilgisayar veya internet bağlantısı bulunmayan öğrenciler için EBA TV’de tekrar dersleri yayınlanacak. İşte İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için EBA TV’de yayınlanacak ders tekrar saatleri:

EBA TV İlkokul ders tekrar saatleri: 14.30 - 20.00.

EBA TV Ortaokul ders tekrar saatleri: 14.30 - 20.00.

EBA TV Lise ders tekrar saatleri: 16.00 - 00.00

Eğitim Bilişim Ağı öğretmenler ile öğrenciler arasında iletişim kurmak, eğitim hayatları boyunca kullanabilecekleri materyalleri sağlamak üzere kurulan Lisansı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim portalı.

TRT EBA TV internetten de canlı ve şifresiz izlenebiliyor. EBA TV'de öğrencilerin tüm hafta alacakları ders saatleri her sınıf için 200 dakika zaman süresinde ders alacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital eğitim platformu EBA; 2023 eğitim vizyonu hedefleri ve çağın gereksinimleri doğrultusunda sizler için yenilendi.

EBA İnrernet uygulamalarınıda İndirerek mobil cihazlarınızdan erişim sağlayarak ders işlemenize telefonlarınızdan da takip edebilirisniz.

Öğrenciler Uzaktan eğitim dersleri trtizle.com'da! TRT EBA'nın ilkokul, ortaokul ve lise derslerini canlı olarak trtizle.com'da izleyin.

EBA Öğrenci Girişi Yapmak İçin TIKLAYINIZ

EBA TV 27 Nisan Ders programı

Öğrencilerin EBA GİRİŞ SAATLERİ....

Eba.gov.tr Üzerinden Nasıl Ders İzlenir?

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

MEB'in yeni yayınladığı EBA Canlı Ders Programında  9.10.ve 12. sınıfların ders saatlerinin iftar saatine denk geldiği iği ile ilgili MEB'e yoğun bir şikayet gidince MEB bu konuda illere bir açıklama göndererek Okul Müdürlüklerinin kendilerinin planlama yapmasına imkan tanıdı.

MEB'den illere gönderilen mesajda: 

"Canlı sınıf uygulamamızın ,ortaöğretim kısmında, 9.10.ve 12. sınıfların ders saatlerinin iftar saatine denk geldiği ile ilgili yoğun bir geri dönüş oldu. Bu nedenle, 12. Sınıflar için planlanan 20:00- 22:00 saatlerine, ders programında iftar saatlerine denk gelen 9 ve 10. Sınıfların da ilave edilmesi ile ilgili çalışma yapılıyor.

Buna göre okul müdürlüklerimiz,iftar saati farklarını ve buna benzer yaşanabilecek durumları dikkate alarak Ramazan ayı için planlama yapabilirler." denildi.

İlkokul 3.ve 4.Sınıflar,Ortaokul 5.6.7.ve 8.Sınıflar, Lise 9.10.11.ve 12.Sınıflar Canlı Ders-Sınıf Saatleri Çizelgesi (23 Nisan-1 Mayıs)

KAYNAK: WWW.KAMUDANHABER.NET

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49