EBA Öğrenci Giriş paneli 2020

MEB EBA Öğrencilerin Yıl boyunca derlerden geri kalmaması için meb tarafından Eğitim Bilişim Ağı adında (EBA) sistemiyle gerek canlı ders anlatımı gerekse günlük ders ,ödev,portfolyo,kütüphane,ödev ihtiyaclarının karşılandığı EBA Sistemi Devriye alındı. EBA Öğrenci giriş sayfası ile öğrencilerin kolaylıkla ders proğramlarına ve ders çizlgelereine canlı sınıf uygulamalarında bire bir sınıf öğretmenleri ile ders yapmaktadırlar.EBA hakkında herşey haber detayımızda...

EBA Giriş Sayfası 28.04.2020, 17:48
EBA Öğrenci Giriş paneli 2020

Kamudanhaber- Özel Haber

MEB EBA Öğrencilerin Yıl boyunca derlerden geri kalmaması için meb tarafından Eğitim Bilişim Ağı adında (EBA) sistemiyle gerek canlı ders anlatımı gerekse günlük ders ,ödev,portfolyo,kütüphane,ödev ihtiyaclarının karşılandığı EBA Sistemi Devreye alındı. EBA Öğrenci giriş sayfası ile öğrencilerin kolaylıkla ders proğramlarına ve ders çizlgelereine canlı sınıf uygulamalarında bire bir sınıf öğretmenleri ile ders yapmaktadırlar.EBA hakkında herşey haber detayımızda...

EBA Öğrenci Girişi Özel Haberimiz 

Eğitim Bilişim Ağı , kısa adı EBA...

Öğretmen ile öğrenci arasındaki iletişimi kurma ve eğitim hayatları boyunca kullanabilecekleri materyalleri sağlamak üzere Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri genel müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir . 

Eba sitesini gün içerisinde incelediğimiz zaman ; Öğrencilere yönelik bilgilendirme mesajını görüyoruz .
 
Öğrenciler öncelikli olarak EBA platformuna ve mobil uygulamasına EBA ile giriş yapabilmekte ve Uygulamaya girişte şifre bilgisi için aşağıdaki duyuru yer almaktadır .

MEB EBA DUYURUSU

Öğrencilerimiz, Bilişsel Beceri ve Zihinsel Gelişim Platformu GriCeviz (brainquire) mobil uygulamasına EBA ile giriş yapabilmektedir. Uygulamaya girişte kullanılacak şifre bilgisini buradan edinebilirsiniz. EBA’ya giriş yaptıysanız kullanıcı menünüzde yer alan “GriCeviz Şifresi Al” ile de şifrenize ulaşabilirsiniz. Şifrenizi, mobil cihazınıza yüklediğiniz GriCeviz uygulamasının kayıt ekranında yer alan “ÖĞRENCİLER İÇİN EBA” butonu ile açılan alana girerek uygulamayı kullanabilirsiniz.

Eba Tv İlkokul 

Eba Tv Ortaokul 

Eba Tv Lise olmak üzere Eba sitesinde kanal frekansları bulunmaktadır.

EBA CANLI DERS UYGULAMASI İNDİR!

Google Play Store ve Apple Store üzerinden EBA canlı ders uygulaması işlemi yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak EBA canlı ders uygulamasını indirebilirsiniz.

EBA CANLI DERS UYGULAMASI - ANDROİD

EBA CANLI DERS UYGULAMASI - İOS

EBA TV KANAL FREKANS BİLGİLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR 

EBA CANLI DERS GİRİŞ!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak EBA canlı ders giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

EBA CANLI DERS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Eba Tv kanal frekanslarının yanında ; 

EBA TV İLKOKUL - EBA TV ORTAOKUL VE EBA TV LİSE ; ders programları haftalık yayınlanmaktadır .

EBA TV 27 NİSAN 1 MAYIS Haftalık Ders Programı 

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINACAK ? EBA GİRİŞİ NASIL YAPILACAK ?

Kamudanhaber sitemizde siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladığımız özel haberimizde şimdi sizlere EBA şifresinin nasıl alınacağını ve giriş yapılacağını tek tek anlatacağız .


EBA’ya nasıl giriş yapılır , şifre nasıl alınır ?

EBA- ya öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendilerinin  oluşturacakları şifreleriyle, veliler e-devlet hesap bilgileriyle, öğretmenler de MEBBİS ya da e-devlet hesap bilgileriyle giriş yapabiliyor.

EBA ŞİFRESİNİN NASIL ALINDIĞI RESİMLİ ANLATIM 


Sonuç olarak : Kamudanhaber internet sitesi olarak siz değerli ziyaretçilerimizin EBA hakkında merak ettiği tüm bilgileri ve 20-24 Nisan Ebs ders programını bu özel haber altında vermeye çalıştık . Eba ile ilgili merak ettiklerinizi ve sorularınızı haber sayfası sonuna yorumlara yazabilirsiniz .

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49