Kamudanhaber- Özel haber

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA şifresi nasıl alınır? Haberimizde EBA öğrenci, öğretmen ve veli girişinin nasıl yapılacağını öğrenebilir, EBA TV ilkokul, ortaokul, lise canlı ders giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

Milli eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerin pandemi dönemlerinde uzaktan online PC üzerinde eba platformundan ders video canlı olarak izlemeye yarayan platformdur... 

EBA giriş ekranı için tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs salğını karşısında tüm yurtta öğrencilerin online canlı ve videolar aracılığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması için kurulmuş olan eba eğitim bilişim ağı programı üzerinden sağlamaktadır.

Eba öğrenci giriş sistemi öğrencilerin kendi oluşturdukları şifreler aracılığıyla erişim sağlayarak gerek günlük eba canlı ders gerekse eğitim videolarını bulabildikleri canlı yayınlar aracılığıyla online canlı yayın izlemelerine imkan sağlamaktadır.

Eba dünya üzerinde tüm eğitim siteleri arasında Google arama motorlarında dünya birincisi olan bir eğitim platformu olarak dünyaya adını yazdırdı.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ.....

EBA TV 26-30 EKİM EBA YAYIN AKIŞI

İmar affı Meclise geliyor: Nisan ayında imar affı… İmar affı Meclise geliyor: Nisan ayında imar affı…

EBA TV CANLI YAYIN LİNKLERİ

Aşağıdaki linkler üzerinden okul seviyenizi seçerek EBA TV canlı yayınlarına erişim sağlayabilirsiniz.

EBA TV İLKOKUL İZLE

EBA TV ORTAOKUL İZLE

EBA TV LİSE İZLE

EBA Örenci Şifremi Nasıl Alırım?

EBA YENİ ŞİFRE ALMA, ŞİFREMİ UNUTTUM

EBA Giriş" ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.

Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla.

TC Kimlik Numaranı gir.

Bir doğrulama yöntemi seç.e-Postayı seçtiysen:

Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı e-posta adresin yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).

e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.

Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.

EBA ŞİFRE ALMA İŞLEMLERİ VİDEO ANLATIM

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları MYZ DİJİTAL MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.