Binlerce veli ve öğrencinin kullanımına sunulan Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) nedir? Birçok veli ve öğrenci bu siteyi kullanırken bazı veliler siteye nasıl giriş yapacağını araştırmaya başladı. Peki, siteden sınav notuna nasıl bakabiliriz? Devamsızlık bilgisi de gözüküyor mu? İşte cevapları!

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) nedir?

E-okul, veli ve öğrencilerin devamsızlık, not bilgisi, sınav sonuçları, karne notu gibi bilgilere ulaşmasını sağlayan bir sistemdir. 

E-Okul'a Nasıl Giriş Yapılır?

E-Okul sistemine giriş yapmak için https://e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapılır. Daha sonra açılan ekranda resimde verilen sayılar kodlanır. Sonrasında öğrencinin T.C. kimlik numarası sisteme girilir. Son olarak öğrencinin okul numarası girilir. Karşınıza çıkan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı kimlik bilgilerine girerek veli bilgilendirme sistemine giriş yapılabilir. Bu işlemler sonrasında öğrenciyle ilgili merak ettiğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz.

E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile Hangi Bilgiler Öğrenilebilir?

-Sınav tarihleri

-E-karne

-Devamsızlık bilgisi

-Haftalık ders programı

-Sınav sonuçları

-Yıl sonu notu

Müteahhitler vergi kaçırmak istiyor! Ev almak isteyen vatandaşlar kredi çekemiyor, ev alamıyor… Müteahhitler vergi kaçırmak istiyor! Ev almak isteyen vatandaşlar kredi çekemiyor, ev alamıyor…

E-OKUL SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ