Gazeteci Fatih Portakal canlı yayında oyunun rengini belli etti Gazeteci Fatih Portakal canlı yayında oyunun rengini belli etti

Hatay'da yaşanan depremler, yıkılan binaların enkazının kaldırılması için sık sık hafriyat kamyonlarının kullanılmasına neden oldu. Bu kamyonlar, enkazları şehre yakın bir alana taşımak için gün boyunca defalarca sefer düzenliyor. Yüzlerce hafriyat kamyonu, boş alanlara, yükledikleri enkazları taşımak için bir araya gelerek metrelerce uzunlukta bir kuyruk oluşturuyor. Bu anlar, drone ile havadan görüntülendi ve izleyenlerin yüreklerini burktu.

Hatay'da meydana gelen şiddetli depremlerin ardından, binaların büyük bir kısmı yıkıldı. 19 gün sonra bile hala arama kurtarma çalışmaları devam eden bazı binalar varken, diğerleri için çalışmalar tamamlandı. Ancak, kurtarma çalışmaları tamamlanan binaların enkazlarının kaldırılması için de büyük bir çaba harcanıyor. İş makineleri, enkazları kaldırmak için özenle çalışıyor ve hafriyat kamyonları da enkazı şehrin dışındaki bir alana taşıyor. Kamyonların yüklediği enkazın taşınması sırasında oluşan uzun kuyruklar, drone kameraları tarafından kaydedildi ve depremin yıkıcı etkisini bir kez daha gözler önüne serdi.

İŞTE KAHREDEN GÖRÜNTÜLER: