Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez, Türkiye'nin ekonomik istikrarını yeniden tesis etme çabalarına destek olacaklarını açıkladı. Lopez, Türkiye ekonomisini istikrara kavuşturacak politikalara eşlik etme kararlılıklarını vurguladı.

Ticaret Bakanlığı 1.500 yeni personel alacak! İşte kadrolar ve başvuru tarihleri Ticaret Bakanlığı 1.500 yeni personel alacak! İşte kadrolar ve başvuru tarihleri

Yapılan açıklamaya göre, Dünya Bankası Türkiye'ye önümüzdeki üç yıl içinde 18 milyar dolarlık yeni operasyonlar sunmayı planlıyor. Bu operasyonlar, Türkiye'nin ekonomik toparlanma ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine destek olacak. Ayrıca, Türkiye'nin mali açığını azaltma çabalarını desteklemek amacıyla yapılan para politikası sıkılaştırılması gibi ekonomik tedbirleri de içeriyor.

Humberto Lopez, "Ekonomiyi istikrara kavuşturacak politikaların uygulanmasında Türkiye'ye eşlik etmeye kararlıyız. Devam eden 17 milyar dolarlık programımıza ek olarak, üç yıl içinde Dünya Bankası Yönetim Kurulu'na 18 milyar dolarlık yeni operasyonlar hazırlamayı ve sunmayı öngörüyoruz" dedi.