Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, katıldığı bir programda eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkında dikkat çeken bir çıkışta bulundu. Mehmet Ağar'a kefil olduğunu söyleyen Perinçek, "Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım" dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gazeteci Şaban Sevinç'in YouTube kanalına konuk oldu. Sevinç'in programında gündeme dair değerlendirmede bulunan Doğu Perinçek eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a ilişkin söyledikleriyle dikkatleri üzerine çekti.

"Hep başarılı sicili olan bir devlet adamıdır"
Sevinç'in Mehmet Ağar ile ilgili "Vatansever ve sicili de kahramanlıklarla dolu" sözlerini hatırlatması üzerine Perinçek, "Sayın Mehmet Ağar geçmişte aslanlar gibi PKK'yla mücadele etmiş, FETÖ'yle mücadele etmiş bugünkü duruşu da milli olan ve emniyette de hep başarılı sicili olan bir devlet adamıdır" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Ankara'da ikinci şehir hastanesi açılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Ankara'da ikinci şehir hastanesi açılıyor


"Ağar’ı savunuyorum ve ona kefilim"
Ağar'la ilgili açıklamalarının devamında kefilim diyen Perinçek sosyal medyada gündem oldu. Perinçke şöyle konuştu:

"Mehmet Ağar’ın suçlanması bugünkü durum ile ilgili. Onun bugün Amerikan emperyalizmine, bugün FETÖ'ye , PKK'ya tavırlı olmasıyla ilgili ve ondan dolayı hedef alınıyor. Hedef alanlarda sicilleri bozuk adamlar. O nedenle ben Mehmet Ağar'ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım."