Prof. Dr. Hasan Sözbilir'den deprem açıklamaları! “son 100 yılda meydana gelmiş en büyük deprem…” Prof. Dr. Hasan Sözbilir'den deprem açıklamaları! “son 100 yılda meydana gelmiş en büyük deprem…”

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, "Günübirlik mevzuat değişiklikleri birçok keyfi uygulamaya kapı aralıyor,  sonunda bu iş 'yargı borsası'na dönüşüyor" düşüncesini dile getirdi.

Dilipak yazısında, "Aile bakanlığı kurdunuz aile dağıldı, gençlik bakanlığı dediniz, halimiz malum. Sağlık, gıda da öyle. Gençler evlenmiyor, boşanma patladı. Eskiden beter oldu, nasıl düzelteceğimizi de bilemiyoruz. Hele hele yamalı bohçaya dönen yasa ve yönetmelikler, sürekli hatta günübirlik mevzuat değişiklikleri birçok keyfi uygulamaya kapı aralıyor. Sonunda bu iş 'yargı borsası'na dönüşüyor. Sürekli çıkarılan 'torba yasa'lardan zaten birçok kişi bir şey de anlamıyor. Pata küte yasa çıkarılıyor. Meclisteki müzakereler ise yasama ciddiyetinden uzak siyasi polemiklere dönüştürüldü bu süreçte zaten." değerlendirmesini yaptı. 


Dilipak şu ifadeleri kullandı: 

"Adaletin terazisi ile oynamayın! Adil şahidler olun. Ölçüyü-tartıyı doğru tutun, yoksa helak olursunuz. Bu ölçü tartı sadece metre ve terazi değil, aynı zamanda adaletin ölçüsü ve terazisidir. Cinsel kimlik etiketli hak ya da suç tanımı yapılmaz. Hani haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana zalime karşı olacaktınız, suçlu babanız da olsa, mazlum düşmanınız da olsa. Adalet yoksa zulüm vardır. Zulüm adaletin yokluğudur. Zulm ile abad olunmaz. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste denmiştir. Bu konu burada bitmeyecek. Adalet mülkün temelidir, yani kim neye sahipse onun temelinde adalet yoksa o şeyin meşruiyeti tartışma konusudur. Şeriat, bu meşruiyetin temelindeki değerdir. Ve Allah’ın rızası oradadır. "