Gazeteci Ayşe Arman'a konuk olan Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, tutuklu Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'la görüşmesini "barış ve sevgi için" diyerek açıkladı.

Ayşe Arman'ın "Eleştiri oklarının hedefi sadece Ekrem Bey değil, zaman zaman size de dönüyor bu oklar… Zorlanıyor musunuz? Mesela Başak Demirtaş’la buluşmanız kamuoyunu çok meşgul etti… Ne hissetiniz bu kadar eleştirilince?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

Çocuklar sömestr'da abur cubur ve fast food'a yöneldi! Büyük tehlike... Çocuklar sömestr'da abur cubur ve fast food'a yöneldi! Büyük tehlike...

İnsan, kendini, kendi niyetini ve neyi, neden yaptığını bilince o oklara “dur” diyebiliyor. O yüzden çok zorlanmıyorum. Başak Hanım’la buluşmam neden bu kadar eleştirildi anlam veremedim. Kutuplaşmanın sona ermesi için barış için sevgi için adım atmanın neresi yanlış? İnsanların seçmeden dünyaya geldiği etnik kökenleri, dilleri, dinleri, yaşadığı coğrafyalar, renkleri, ırkları ve cinsiyetleri üzerinden ayrıştırılması çok acı verici. Ben ayrım yapmadan, her konuya insan odaklı bakarak hareket ediyorum. Ayrıca barış için biz kadınlar emek vermeyeceksek kim emek verecek?