Bakan Özhaseki Hatay için tarih verdi: 7 bine yakın ev hak sahiplerine teslim edilecek Bakan Özhaseki Hatay için tarih verdi: 7 bine yakın ev hak sahiplerine teslim edilecek

Dilan Polat ve Engin Polat hakkında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma, çiftin malvarlıkları incelenerek derinleştirildi. Son gelişme ise, çiftin işletmelerine mahkeme kararıyla kayyum atanması oldu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, çiftin ve yakınlarının sahip olduğu 27 şirket için kayyum atanmasını talep etti. Bu talep, mahkeme tarafından kabul edildi ve böylece Dilan ve Engin Polat'ın şirketlerine kayyum atanmasına karar verildi.

Detaylar Açıklandı

Kararın ardından, Dilan ve Engin Polat'a ait şirketlerin isimleri ve kayyum olarak atanan kişilerin listesi Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayımlandı. Liste, çiftin çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerini ve kayyum olarak atanan isimleri içeriyor. Bu isimler arasında Mehmet Nihat Arcagök, Bülent Girgin, İcat Sayda, Gülşen Altınay gibi tanınmış kişilikler yer alıyor.