Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Desteci, TV100 Ana Haber ekranlarında Ece Üner'in sorularını cevapladı. Destici'nin konuşmalarından önemli satır başlıklarının detayları haberimizde...

İlk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı başladı, MGK'de ele alınan konular neler? İlk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı başladı, MGK'de ele alınan konular neler?

Gazeteci Ece Üner, Destici'ye "Cumhurbaşkanı’yla görüşmenizde ortak listenin faydalarına değinildi mi?" sorusunu sordu. Destici bu soruya şöyle cevap verdi:

 "Kendi logomuzla ittifakta yer almak istediğimizi belirttik. Listelerimizi tamamladık ve 600 milletvekili adayımız ve listeleri hazır. Sayın Devlet Bahçeli, birkaç gün önce kendi logosuyla seçime katılacağını açıkladı. Tecrübesi elbette ki çok değerlidir. MHP, benim şu anda bile ‘Partim’ diyebileceğim bir partidir. Dolayısıyla biz onların görüşlerine de saygı duyuyoruz." dedi.

"Elbette ki zor bir seçim, bütün zor günlere rağmen milletimizin tercihi Cumhur İttifakı’ndan yana"

BBP Lideri Destici, ortak listeye karşı olmadığını belirterek: "Milletvekilliğinde çeşitli simülasyonlar yapılıyor. 4 parti oldu Cumhur İttifakı, 3 parti olarak dahi Cumhur İttifakı Meclis’te çoğunluğu ele geçiriyor. Elbette ki zor bir seçim, bütün zor günlere rağmen milletimizin tercihi Cumhur İttifakı’ndan yana. Cumhur İttifakı’nın önce Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmasını sonra Meclis’te çoğunluğu hedefliyoruz. Bu tek başımıza vereceğimiz bir karar değil, 4 parti uzlaşırsa ‘Hayır’ demeyiz." dedi.

Destici'ye yöneltilen "HÜDA PAR Sözcüsü’nün ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık’ açıklamasını nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna da Lider şu cevabı verdi:

"Bu açıklamayı doğru bulmam mümkün değil, kastını aşan bir açıklama olarak görüyorum." dedi.