Cumhurbaşkanı Erdoğan: 17 bakan ve Fuat Oktay milletvekili adayı olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan: 17 bakan ve Fuat Oktay milletvekili adayı olacak

Kahramanmaraş’ta art arda yaşanan iki büyük depremin ardından 10 ilimizde de büyük ölçüde yıkıcı etki yaşandı.
Depremin üzerinden 5 gün geçmiş olmasının akabinde halen daha arama kurtarma faaliyetleri aktif olarak devam ediyor. Bunun yanından ülkemize dört bir yandan yardım gelirken diğer illerimizde koordineli bir şekilde depremzedeler için giysi yardımı, yiyecek yardımı ve diğer ihtiyaçlar için yardım topluyorlar. Ancak yardım için getirilen bazı eşyalar şaşırtıyor.

Yardıma gönderilen eşyaların arasından, takma kirpik, abiye kıyafet, terlik, kullanılmış giysi, yıkanmamış giysi gibi eşyalarda çıkmakta,
gönüllü Azra Ceren Çapak, "Kirli bornozlar, kirli çoraplar, topuklu ayakkabılar, takma kirpikler yollanıyor.
Akla gelecek tüm saçma şeyler bulunuyor. Bunları tabii ki atıyoruz. Burada herkes elinden geldiğince deprem bölgesine destek olmaya çalışıyor. Bazı poşetleri açtığımızda koku yayılıyor. Yıkamadan ürün gönderenler var. Eski püskü, yırtık kıyafetler yollanıyor. Bu akıl alır gibi değil" dedi.

Gönüllü Rona Yaz Nacak ise, "Yolladıkları şeyin ne olduğu belli bile değil. Atkı mı, başka bir şey mi bilemiyorum.
Dantelli çamaşırdan tutun ince ayakkabılara kadar birçok şey yollanıyor. Biz bu ürünleri karlı yerlere gönderiyoruz. Bunu yapmak ayıptır, günahtır" diye konuştu.