İddia: Millet İttifakı seçime üç partiyle girecek İddia: Millet İttifakı seçime üç partiyle girecek

Hatay, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin en çok etkilediği illerden biri oldu. 6 Şubat'taki depremin ardından, günlerdir arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 12. gününe kadar peş peşe gelen mucize haberleriyle umutlar tazelenmişti. Ancak 13. günde de, depremin büyük yıkımına sahne olan Hatay'da, üç yeni mucize yaşandı. Türkiye'nin tümünde sevinçle karşılanan haberler, arama kurtarma çalışmalarının 296. saatinde geldi.

1'i ÇOCUK 3 KİŞİ KURTARILDI

Deprem felaketinde büyük yıkıma sahne olan Hatay'ın merkez Antakya ilçesi General Şükrü Kanatlı Mahallesi'nde bulunan Türkmenbaşı Caddesi'ndeki Kanatlı Apartmanı'nın enkazından, depremin 296. saatinde biri çocuk 3 kişi sağ olarak çıkarıldı.

KIRGIZ ARAMA KURTARMA EKİPLERİ DE ORADAYDI

Gelen bilgilere göre, Kanatlı apartmanında gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmalarında ekipler, termal kamera ve hassas dinleme cihazları kullanarak yapılan incelemelerde ses tespit etti. Çok sayıda ekip, aralarında Kırgız arama kurtarma ekiplerinin de bulunduğu yoğun bir çalışma gerçekleştirerek enkazda mahsur kalanları kurtarmak için seferber oldu. Depremin 296. saatinde gerçekleşen çalışmalar sonucunda, 1 çocuk, 1 kadın ve 1 erkek canlı olarak enkazdan çıkarıldı. Kurtarılanlar, ilk müdahalelerin ardından hastaneye sevk edildi.