İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'ın İskenderun ilçesindeki konteyner kentte düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Konuşmasında, Türkiye'nin büyük bir afetle karşı karşıya kaldığını, ancak insanlık afeti yaşanmadığını vurgulayan Soylu, Anadolu insanının dayanışmasının tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi. Ayrıca, depremde hasar gören İskenderun'da enkazların %65'inin kaldırıldığını ve geri kalanların bayrama kadar temizleneceğini belirtti. Bakan Soylu, İskenderun'da depremin izlerini sileceklerini ve daha güvenli bir şehir inşa edeceklerini ifade etti.

Bedelli askerlik yapacaklar bu haber size! Bakanlık uyarı yayımladı... Bedelli askerlik yapacaklar bu haber size! Bakanlık uyarı yayımladı...

İskenderun’da depremde yıkılan ve acil yıkılması gereken bina enkazlarının %65'inin kaldırıldığını ve bayrama kadar geriye kalan enkazın kaldırılacağını belirten Soylu “İskenderunlular hiç endişe etmesin. İskenderun'da depremin izlerini sileceğiz ve daha güvenli şehirler gelecek, nesillere daha güvenli bir şehir inşa edeceğiz. Bu şehrin kardeşliğini, kültürünü, sanatını, dokusunu, komşuluğunu yeniden ihya edecek anlayışını hep birlikte yeşerteceğiz bize güvenin” ifadesini kullandı.