Türkiye 6 Şubat'ta 04.17 ve 13.24'te  7.7 ve 7.6'lık büyük  iki depremle sarsıldı. Deprem 10 ildeki 13,5 milyondan fazla insanı fiziki, 86 milyonun tamamını da psikilojik yönden etkiledi. Enkaz altından binler yaralı kurtuldu, 31 binden vatandaş hayatını kaybetti.

10 ildeki depremzede vatandaşlara destek her geçen gün daha da artıyor. Yaraların sarılmaya çabalandığı bugünlerde yürekleri ağıza getiren olay meydana geldi.

Depremden etkilenen illerden biri olan Osmaniye'nin Adnan Menderes Mahallesi Masal Park Otopark mevkinde kurulan çadır kentte yangın meydana geldi.

Osmaniye’de çadır kentte yangın

AFAD'ın hizmetleriyle kurulan çadır kentteki yangın fark edilince  112 Acil'e ihbarda bulunuldu. İhbar sonrası gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Yangın çadır kentteki diğer çadırlara sıçramadan itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Çadır kentteki yangından dolayı dumandan etkilenen depremzede çadır kent sakinlerine sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Diyanet'ten fetva: Zekat parası ile afetzedelere konut yapılabilir Diyanet'ten fetva: Zekat parası ile afetzedelere konut yapılabilir

Yangın çadırda bulundan ısıtıcının etkisiyle çıktığı düşünülüyor. Yangından herhangi bir can kaybı yaşanmaması herkesin içini ferahlattı.