Akaryakıt fiyatlarında hareketlilik sürüyor. Uluslararası bir şekilde meydana gelen küresel gelişmeler, akaryakıt fiyatlarını hareketlendirmesine ve gerilemesine neden oldu. Bir dönem 30 lira seviyelerine yaklaşan akaryakıt fiyatları son indirimlerden sonra artık yavaş yavaş düşmeye başladı.

İndirim Yapılan Petrol Ürünleri

O iddiaların ardından bakanlık harekete geçti! Selin Ciğerci hakkında suç duyurusunda bulunuldu O iddiaların ardından bakanlık harekete geçti! Selin Ciğerci hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Akaryakıt ürünlerinden benzine gece yarısından itibaren indirim yapılmaya başlandı. Pompaya yansıyan indirimin miktarı ise 75 kuruş oldu. Bundan bir gün öncesinde ise benzine 2 lira 13 kuruş, motorine ise 1 lira 88 kuruş oranında indirim yapılmıştı. Böylece iki günde benzine toplamda 3 liraya yakın bir indirim yapılmış oldu.


Litre Fiyatı 17 Lira Seviyesine Çekildi

Yapılan son indirimlerden sonra benzinin litre fiyatı İstanbul'da 17 lira 42 kuruşa, İzmir'de 17 lira 62 kuruşa ve Ankara'da ise 17 lira 64 kuruşa kadar çekilmiş oldu. 


Yapılan son indirimlerle beraber motorin litre fiyatı İstanbul'da 21 lira 10 kuruşa kadar çekilirken Ankara'da ise 21 lira 24 kuruşa ve İzmir'de ise 21 lira 32 kuruşa gerilemiş oldu. 

Bu Gece İndirim Yapılacak Mı? 

LPG, motorin ve benzin için şu an için herhangi bir fiyat hareketliliği görülmüyor.