Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Malatya'da esnaf ziyaretinde bulundu. Vatandaşlarla sohbet eden Davutoğlu, bir esnafın "Sizi yüzde 49,5 ile başbakan seçtik. Bu yüzde 49,5 oy sizin oyunuz mu, Tayyip Erdoğan’ın oyu mu” sorusuna yanıt verdi. Davutoğlu, “Milletin bize verdiği oy. Tabi bizim oyumuz. O yüzde 49,5 oyla seçilen başbakanı, o Tayyip Erdoğan ve etrafındaki çete… Ben yüzde 49,5 ile bıraktım" dedi.

Malatya’ya giden ve vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, kendisine kayısı ikram eden bir esnafın "Sizi yüzde 49,5 ile başbakan seçtik. Bu yüzde 49,5 oy sizin oyunuz mu, Tayyip Erdoğan’ın oyu mu” sorusuna yanıt verdi.

“Milletin bize verdiği oy. Tabi bizim oyumuz." diyen Davutoğlu, "O yüzde 49,5 oyla seçilen başbakanı, o Tayyip Erdoğan ve etrafındaki çete… Ben yüzde 49,5 ile bıraktım, şu anda kaç; yüzde 25. Geriye kalan yüzde 25 nereye gitti. Ben tek başıma alacağım merak etme. Ben yine başbakan olacağım." ifadelerini kullandı.

BEN YİNE BAŞBAKAN OLACAĞIM

Bebek bezi masrafına son! Bebek bezi almaktan kurtaracak o yöntem... Bebek bezi masrafına son! Bebek bezi almaktan kurtaracak o yöntem...


Davutoğlu’na kayısı ikram eden bir esnaf ise “Malatya’mızın 44 ayar altını. Siyasilere soru soruyorum. Sizi yüzde 49,5 ile başbakan seçtik. Bu yüzde 49,5 oy sizin oyunuz mu, Tayyip Erdoğan’ın oyu mu” diye sordu.

Davutoğlu ise “Milletin bize verdiği oy. Tabi bizim oyumuz. O yüzde 49,5 oyla seçilen başbakanı, o Tayyip Erdoğan ve etrafındaki çete… Ben yüzde 49,5 ile bıraktım, şu anda kaç; yüzde 25. Geriye kalan yüzde 25 nereye gitti. Ben tek başıma alacağım merak etme. Ben yine başbakan olacağım. Şöyle düşecek Şu anda KKM’de faizciye giden 157 milyar lirayı Kur Korumalı Mazot yapıp 14’e indireceğiz. Hepsinin hesabını yaptık onlar tefeciye veriyor.” yanıtını verdi.

Daha sonra Gelecek Partisi Battalgazi İlçe Başkanlığı binasının açılışına katılan Ahmet Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Milletin helal rızkından elde edilen vergilerle oluşan Hazine, bugün 3-5 müteahhide, tefeciye ve rantiyeciye gidiyor. Aralık ayında 18 lira oldu diye dolar, kur korumalı mevduat başlattılar. Hazine ve Maliye Bakanı, ‘6 ay sonra neler olacak göreceksiniz, gözüme bakın’ dedi. Şimdi bunu nasıl izah edecek? Bu 6 ay içinde hiçbir emek vermeden, çiftçi gibi tarlaya gitmeden, esnaf gibi dükkan açmadan, işçi gibi ter dökmeden bankada kur korumalı mevduata para yatıran rantiyeciler, Hazine’den 157 milyar Türk lirası aldı” dedi.