Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Murat Erzinin (40), tartıştığı kayınpederi Cafer Tayyar Akçayı (65) 8 kez bıçaklayıp, keserle başına vurarak öldürdüğü belirlendi.

Olay, önceki gece Kocaeli Darıca Kazım Karabekir Mahallesi Sokullu Caddesi Yenidevir Sokakta meydana geldi. Boşanma aşamasında olduğu için bir süre önce Bursadaki babası Cafer Tayyar Akçayın evine yerleşen, 4 çocuk annesi Zeynep Erzi, önceki gün babasıyla Darıcaya, eşi Murat Erzi’nin yanına geldi. Murat Erzi ile eşi Zeynep Erzi ve kayınpederi Cafer Tayyar Akçay arasında tartışma çıktı.

Toplantı sona erdi! Altılı Masa’dan beklenen açıklama geldi Toplantı sona erdi! Altılı Masa’dan beklenen açıklama geldi

Murat Erzi, bu sırada kayınpederini bıçaklayıp, keserle başına vurdu; araya giren eşinin de başına çekiçle birkaç kez vurdu. İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Cafer Tayyar Akçayın duran kalbi, sağlık görevlilerince yapılan kalp masajıyla yeniden çalıştırıldı. Sağlık durumu kritik olan Akçay, kaldırıldığı Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kurtarılamadı. Zeynep Erzi ise Gebze Fatih Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedaviye alındı. Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Murat Erzi, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

‘KAFASINDA GÖÇÜK VARDI’

Cafer Tayyar Akçayın cenazesi, MHP Çayırova Belediye Meclis üyesi olan kardeşi Davut Akçay tarafından adli tıptaki işlemlerin ardından teslim alındı. Akçay, ağabeyinin cenazesini kendisinin yıkadığını söyleyerek, Ağabeyimin cenazesini yıkarken 4 bıçak yarasının kalbinde, 2 bıçak yarasının karnında, 1 bıçak yarasını sol ayağında olduğunu gördüm ayrıca sol kolunda kesik vardı. Bir de sanırım keserle vurulduğu için kafasında bir göçük vardı dedi.

Cafer Tayyar Akçayın cenazesi, bugün memleketi Eskişehir’de Emek Mahallesindeki Zümrüt Camiinde öğle vakti kılınacak namaz sonrası toprağa verilecek. (DHA)