2022 yılındaki maaş promosyon anlaşmalarından çok ciddi ataklar yaşanmış, geçmiş yıllara oranla neredeyse  7 8 katlık artış adından söz ettiren promosyon anlaşmalarına neden olmuştu. 2023 yılının ilk haftasında promosyon anlaşmasında bir rekor kırıldı.

Halk Bankası ile Gazi Üniversitesi arasında 49 aylık sözleşme kapsamında 45 bin TL'lik promosyon anlaşması imzalandığını  Üniversitenin resmi sitesinden şu ifadelerle duyuruldu:

Son dakika! Ocak ayı enflasyon rakamı açıklandı! Son dakika! Ocak ayı enflasyon rakamı açıklandı!

”Üniversitemiz Maaş Ödemeleri Protokolü, Türkiye Halk Bankası ile yapılmıştır.Protokolün süresi 49 ay olup, 01 Ocak 2023 tarihinde başlayacaktır.

Kurumumuzdan maaş alan her seviyede personel için promosyon miktarı 45.000 TL’dir. Bu miktarın 44.500 TL’si 15 Ocak 2023 tarihinde maaşını alan bütün personelin hesabına, sözleşmenin imzalanmasına müteakiben 10 gün içinde yatacaktır. Kalan 500 TL ise, personelin kredi kartlarına peşin parafpara olarak yüklenecektir.

Maaş hesaplarından; hesap işletim ücreti, ATM kartı, kredi kartı ücreti alınmayacaktır. Bütün muafiyetler sadece maaş hesaplarındandır. Bankadaki diğer hesaplarınızı kapsamaz. İnternler ve yabancı uyruklu (uzmanlık için hastanemizde bulunan) personelimize yönelik görüşmeler devam etmektedir.''