Geçtiğimiz akşam TRT Haber'e konuk olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kılıçdaroğlu'nun Kandil'dekilerle video çekimleri var. Bunları yayınladılar... Ama montaj, ama şu, ama bu'' sözleri muhalefet tarafından tepkiyle karşılandı.

Muhalefetin yoğun tepki gösterdiği açıklamanın ardından Habertürk canlı yayınına konuk olan İbrahim Kalın, videonun kurgu olduğunu ancak unsurların gerçek olduğunu söyledi.

PKK'nın son birkaç aylık açıklamalarına dikkati çeken Kalın şu ifadeleri kaydetti:

''Bir grup kıvrak zekalı gencin hazırladığı kısa bir video. Bunun bir araya getirildiği unsurlar gerçek. Videonun kendisi bir kurgu. Fakat asıl mesele burada bu açıklamaları PKK kadroları yaptı mı, yapmadı mı? Sormamız gereken asıl soru bu" 

Kahramanmaraş'ta 110 bin 681 konut yapılacak Kahramanmaraş'ta 110 bin 681 konut yapılacak

1,5 aydır PKK kadrolarının ardı ardına sayın Kılıçdaroğlu'nun destek açıklamalarını biliyoruz. Yani birinci turda 14 Mayıs'a kadar onlarca açıklama yaptılar. Karayılan'ın, Duran Kalkan'ın ve diğerlerinin yaptığı açıklamalar var

Bunlar Türk siyasetini dizayn etmeye çalışan bir terör örgütü. Şimdi sizinle ilgili böyle bir terör örgütü çıktı lehte, destek amaçlı vs. açıklamalar yaptı. Siz bundan doğal olarak rahatsız olursunuz. 'Siz kimsiniz' dersiniz. 'Siz kimsiniz de beni böyle konumlandırarak destek açıklaması yapıyorsunuz' vs. diye. Şimdi bu konuda net bir tavır olmayınca, bakın birinci turda bunlarla ilgili bir şey duyduk mu biz? Bakın ben yine söylüyorum, Sayın Kemal Bey'in bunlardan rahatsız olduğundan eminim. Ama HDP ile kurdukları o ilişki, ittifak, ne derseniz ona, bundan dolayı bu konularda sessiz kalmak zorunda kaldı. Ben böyle okuyorum bunu" dedi. Kalın, "Bunu ifade etmesi gerekirdi birinci turda. Şimdi ediyor.''