Gençlik ve Spor Bakanlığı, 1453 Yurt Yönetim Personeli İçin İstihdam Sürecini Başlatıyor! Gençlik ve Spor Bakanlığı, 1453 Yurt Yönetim Personeli İçin İstihdam Sürecini Başlatıyor!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücret müzakerelerinin başlayacağını duyurdu. Yılmaz, ekonomik gelişmelerin değerlendirileceği ve uzlaşmayla sonuçlandırılacağı bir sürecin başlayacağını belirtti.

Yılmaz, asgari ücret konusunda yalnızca tek taraflı bir müzakerenin olmadığını vurgulayarak, işçi, işveren ve kamu temsilcilerinin de müzakerelere dahil olacağını ifade etti. Yaşanan gelişmelerin, enflasyon başta olmak üzere göz önünde bulundurulacağını ve bir uzlaşma sağlanacağını söyledi. Yılmaz, müzakerelerin sonucunu beklemek gerektiğini ve şu anda tartışmanın erken olduğunu belirtti. Ayrıca, müzakerelerin olumlu bir sonuçla tamamlanması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, AK Parti'nin kurulduğu günden beri temel felsefesinin çalışanları ve geniş kesimleri enflasyonla mücadele etmekten korumak olduğunu vurguladı. Bu ilkenin yeni bir hadise olmadığını belirterek, Cumhurbaşkanının bu konuda temel bir prensibe sahip olduğunu ve çalışanların yanında olmayı hedeflediğini söyledi.

Asgari ücret müzakerelerinin başlamasıyla birlikte, ilgili tarafların bir araya gelerek ülkenin ekonomik durumunu, enflasyonu ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak adil bir asgari ücret belirlemesi bekleniyor.