Milyonların gözü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TOGG'un çıkış tarihi hakkında yapacağı açıklamadaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi.

Uzmanından yeni salgın uyarısı! Büyük tehlike: 'Üçlü virüs' alarmı! Uzmanından yeni salgın uyarısı! Büyük tehlike: 'Üçlü virüs' alarmı!

Yerli Proje olan TOGG hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısında  önemli açıklamalar yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOGG ile ilgili  AKP Grup Toplantısında “Türkiye Ekonomi Programımız ilk gündeme geldiğinde kurduğumuz denkleme birileri kendi aklınca bıyık altından gülmüşlerdi. Ülkemizi büyütecek adımları birer birer attık. Bu musibeti daha büyük bir dönüşümün vesilesi haline getirdik. Salgın oldu üretime ara vermedik, savaş çıktı ihracatta gaza basmaktan vazgeçmedik. Bu yılın ilk yarısında yüzde 7.5 oranındaki büyüme oranları ile dünyada ilk sıralarda yer aldık. Pek çok yerde resesyon yaşanırken uluslarası kuruluşlar ülkemiz ile ilgili büyüme tahmini yükseltiyor. İstihdamda tarihimizin en büyük rakamı olan 31 milyona dayandık. Bu ayın sonunda ülkemizin ilk yerli otomobili TOGG'un banttan çıkış törenine katılıyoruz. Finans, sanayi, hizmetler sektöründe uluslararası yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşı karşıyayız. İnşallah yılbaşından sonra çalışanların ücretlerinde yapacağımız artışlarla ülkemizde güzel bir havanın esmesini sağlayacağız.” şeklinde açıklama yaptı.