Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararlar doğrultusunda, Zonguldak ve İstanbul'da bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına, aynı zamanda Balıkesir ve Tunceli'de doğal sit alanlarına ilişkin kesin korunacak hassas alan ilanlarına yer verildi.

Zonguldak'ın Devrek ilçesi Kemerler Mahallesi'nde bulunan bir taşınmaz, Toplu Konut Projesi kapsamında yapılaşmanın hızla gerçekleştirilmesi amacıyla acele kamulaştırılacak.

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesi Merkezefendi Mahallesi'nde, riskli alan içinde bulunan ve çoğunluğu imar mevzuatına aykırı olan yapıların tasfiyesi planlanarak, sağlıklı yaşam alanları oluşturulması amacıyla acele kamulaştırma işlemi gerçekleştirilecek.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yer alan Sarımsaklı Mevkii Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda kesin korunacak hassas alan olarak ilan edildi.

D Sınıfı Ehliyet Yaşı Düşürüldü! D Sınıfı Ehliyet Hangi Araçlar İçin? D Sınıfı Ehliyet Yaşı Düşürüldü! D Sınıfı Ehliyet Hangi Araçlar İçin?

Tunceli'nin Pülümür, Merkez ve Ovacık ilçelerinde bulunan Munzur ve Pülümür Vadileri Potansiyel Doğal Sit Alanı da koruma statüsünün değerlendirilmesi sonucunda kesin korunacak hassas alan olarak ilan edildi.