Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten uyardı! İstanbul, Ankara, Bursa ve o iller için kar alarmı... Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten uyardı! İstanbul, Ankara, Bursa ve o iller için kar alarmı...

Türkmenistan dönüşü gündeme ilişkin önemli konularda değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan,Suriye-Türkiye-Rusya üçlüsü olarak bir adım atılması istediklerini, bunun içinde istihbarat örgütlerinin, bakanların ve son olarak devlet başkanlarının bir araya gelmesinin uygun olacağını bu şekilde de bir görüşme zinciri başlatılabileceğini söyledi. Erdoğan, sözkonusu öneriden daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin'e bahsettiğini ve Putin cephesinden de olumlu bir geri dönüş olduğunu da vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üçlü görüşme önerisine bugün Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısından da bir açıklama geldi. Bakan Yardımcısı üçlü görüşme sorusuna olumlu baktıklarını "Egemen komşu ülkelerin ilişkilerinin normalleşmesi için yapılacakları her zaman memnuniyetle karşılarız" dedi. Şam'ın ne düşündüğünün önemli olduğunu da belirterek sözlerine şöyle devam etti:

''Fakat Türkiye'nin tavrını sadece memnuniyetle karşılayabiliriz, buna olumlu bakıyoruz"